Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Deyimler ve Şartlar : DHL Express ile Gönderi Yapma

Express gönderiler için Standart Taşıma Deyim ve Şartlarımız.

DHL EXPRESS TAŞIMACILIK DEYİMLERİ VE ŞARTLARI ("Deyimler ve Şartlar")

ÖNEMLİ BİLDİRİM

"Gönderen" sıfatıyla kendi adınıza ve bu Taşımacılıkta menfaati bulunan diğer şahıslar adına DHL Hizmetlerinden yararlanma talebinde bulunduğunuzda, DHL'nin yetkili bir çalışanıyla aksi yönde yazılı bir anlaşmaya varılmamış ise, bu Deyimler ve Şartların DHL'nin Gönderiyi kabul ettiği tarihten başlayarak geçerli olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz.
Her bir "Gönderi" ayrı Taşıma Senedi (”waybill”) düzenlenerek bir yerden başka bir yere gönderilen ve DHL'nin seçeceği havayolu, karayolu ya da diğer vasıtalar dahil, herhangi bir yolla taşınabilecek bütün belge ya da paketler anlamına gelmektedir. "Taşıma Senedi" (”waybill”) DHL otomasyon sistemleri tarafından hazırlanmış bir etiket, taşıma senedi, ya da irsaliye pusulası olabilir ve bu Deyimler ve Şartları taşımak zorundadır. Yapılan her Taşımacılık, burada belirtilen sınırlı bir sorumluluk altında gerçekleştirilir. Gönderenin daha büyük bir güvence istediği hallerde, ek bir ücret ödenerek sigorta tanzimi mümkündür. (Daha fazla bilgi için izleyen kısımlara başvurunuz). "DHL", DHL Express Network’ün üyelerinden biri anlamına gelmektedir.

Ocak 1, 2011

GÖNDERİM ÜCRETİ İADESİ DEYİMLER VE ŞARTLARI

ÖNEMLİ BİLDİRİM

DHL, aşağıdaki kısıtlamalara tabi olarak ve müşterinin talep etmesi halindeDHL’in bildirdiği teslim süresinden daha sonra teslim edilmiş olan DHL EXPRESS gönderisi için müşteri tarafından ödenmiş olan Premium’u müşteriye iade edecek veya müşteri için alacak kaydecektir.

Ocak 1, 2015