Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Yasal Bilgiler

Burada DHL Web sitesinin deyim ve şartlarını ve DHL’in web sitelerinde geçerli olan kullanıcı gizliliği uygulaması beyanını bulabilirsiniz.

Deyim ve Şartlar - DHL Web Sitesi

Bu sayfada DHL Web Sitesi Deyim ve Şartları'nın standart bir versiyonunu bulacaksınız. Değişik koşul ve şartların belli ülkelerde geçerli olabileceğine dikkatinizi çekeriz.

DHL Web Sitesinin kullanım Koşul ve Şartları şöyledir:

Telif Hakkı

Bu yayının telif hakkının sahibi DHL International GmbH.dır.

Çoğaltma Yetkisi

Aşağıdaki şartlara tabi olmak suretiyle, bu web sayfalarındaki içeriğin herhangi bir bölümünü herhangi bir kişi çoğaltabilir:
  • İçeriğin sadece bilgi ve ticari olmayan amaçlarla kullanılmasına izin verilebilir.
  • Hiçbir şekilde değiştirilemez
  • Hiçbir DHL markasının izinsiz kopyası yapılamaz
  • İçeriğin her kopyasının her bölümü aşağıdaki telif bilgisini içermelidir:
Copyright ©  DHL International GmbH. All Rights Reserved. (Tüm Hakkı Saklıdır)

DHL Markaları

'DHL', 'DHL Worldwide Express', 'DHL Express', ‘DHL Parcel’, ‘DHL eCommerce’, 'DHL Freight', 'DHL Exel Supply Chain', 'DHL Global Forwarding', 'DHL Europlus', 'StartDay Express', 'DHL MidDay Express', 'Jumbo Box', 'DHL Worldwide Express Jumbo Box', 'DHL Connect', 'EasyShip', 'Asia Overnight' and 'DHL Asia Overnight' DHL International GmbH ve DHL şirket gruplarının markalarıdır ve en az bir yargı bölgesinde kayıtlıdır. ® sembolü DHL markalarını belirtir. Bu markaları kullanmak için hiçbir lisans verilmemiştir ve ima edilmemiştir. Bu markalar önceden yazılı izin olmadan hiçbir şekilde kopyalanamaz, yüklenemez, çoğaltılamaz, kullanılamaz, değiştirilemez ve dağıtılamaz. (bir önceki kısımdaki paragrafta kaydedildiği gibi bu web sayfalarında gözüken materyalin izinli kopyasının bütün bir nüshası hariç)

Diğer Markalar ve Ticari İsimler

Bu materyallerde değinilen tüm diğer markalar veya ticari isimler ayrı ayrı kendi sahiplerine aittir.

Sizin Yorumlarınız

DHL sizden geri bildirim istemekte, sizlerin fikir ve önerilerinize önem vermektedir. Ancak her yoruma ayrı ayrı cevap veremeyebilmektedir. DHL vereceğiniz herhangi bir bilgiyi kullanmakta ve eyleme geçirmede serbesttir.

Bu Sitenin Doğruluğu

Bu web sayfaları farkında olmadan yapılan hatalar veya basım hataları içerebilir. Bunlar, bulunursa, DHL’in takdiriyle düzeltilecektir. Bu sayfalardaki bilgiler düzenli olarak güncellenmektedir, ancak güncellemeler arasındaki değişiklikler sırasında hatalar duzeltilemeyebilir veya yeni hatalar meydana gelebilir. Internet tüm dünyada binlerce sitede bağımsız olarak mevcuttur, bu yüzden, bu sayfalarla erişim yapılan bilgilerin bir kısmı DHL’in dışından kaynaklanabilir. Dolayısıyla, DHL bu içerik için herhangi bir yükümlülük veya sorumluluğu hariç tutar.

Virüsler

DHL bu web sayfalarından virüsleri uzak tutmak için tüm makul çabaları göstermektedir ama bunu taahhüt edemez ve virüsler için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Lütfen bu sayfalardan bilgi yüklemeden önce gereken tüm önlemleri alın.

Yasal Uyarı

Bu web sitesindeki hizmetler, içerik ve bilgiler, “olduğu gibi” sağlanmiş olup, kanunun elverdiği azami ölçüde, dhl, her türlü garantiyi (doğrudan, dolayli, yasal ya da başka şekilde tezahür eden) reddeder. Satilabilirlik, üçüncü taraflarin haklarinin ihlal edilmemesi ve belli bir amaca uygunluk gibi garantiler de bunlara dahil olup, sözü geçen garantilerin kapsami bunlarla sinirli değildir. Dhl, bağli şirketleri ve lisansörleri, dhl web sitesi veya sistemleri yoluyla aktarilan hizmetlerin, içeriğin veya bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği, güvenliği veya güncelliği hakkinda hiçbir bildirim veya garantide bulunmamaktadir. Dhl sistemleri veya web sitesi yoluyla edinilen hiçbir bilgi, bu koşul ve şartlar altinda açikça ifade edilmeyen herhangi bir garanti teşkil etmez.

Bazi yargi hükümleri zimni garanti sinirlamasina izin vermemektedir. Bu nedenle bu bölümdeki sinirlama ve istisnalar sizin için geçerli olmayabilir. Tüketici konumunda iseniz, buradaki hükümler feragat edilemeyecek yasal haklarinizi etkilemez. Burada ifade edilen koşul ve şartlarin getirdiği sorumluluk ve garanti sinirlamalari ve istisnalarinin adil ve makul olduğunu kabul ve taahhüt etmiş sayilirsiniz.

Sorumluluk Sınırlaması

Kanunlarin elverdiği ölçüde, dhl, bağli şirketleri, lisansörleri veya dhl web sitesinde bahsi geçen üçüncü taraflar, herhangi tesadüfi, dolayli, özel, cezai ve sair zarardan, kar kaybindan; dhl web sitesi veya dhl sistemlerini, hizmetlerini, içeriğini veya bilgileri kullanamamamaktan veya kullanimdan doğacak iş aksamalari veya kaybolan bilgilerden; garanti, sözleşme, haksiz fiil, cürüm veya diğer bir hukuki kavrama dayali olsa da; dhl bu tür zararlarin ihtimali hakkinda uyarilmiş olsa da, sorumlu tutulamaz. Yukaridaki durumlarla sinirli kalmamak üzere, geçerli kanunlarin elverdiği ölçüde, hiç bir koşulda, dhl’in herhangi bir kayipla ilgili (doğrudan veya başka bir şekilde), sözleşmeye bağli olarak, haksiz fiil ya da bir diğer şekilde; herhangi bir zarar, eylem ya da hak iddiasina bakilmaksizin; toplam sorumluluğunun 100.00 euro’yu geçmeyeceğini kabul ve taahhüt etmiş sayilirsiniz. Kanunlarin elverdiği ölçüde, burada ifade edilen koşul ve şartlarda sizin için belirtilen tazminatlar münhasirdir ve burada ifade edilen koşul ve şartlarda açikça sunulanlarla sinirlidir.

Ürün ve Hizmetler

Aksi yazılı olarak belirtilmediği sürece, bu sayfalarda bahsi geçen ürün ve hizmetler DHL'in koşul ve şartlarına tabidir. Koşul ve şartlar gönderinin geldiği ülkenin bulunduğu yere göre değişebileceği için, yerel koşul ve şartların bir kopyasını almak için lütfen en yakın DHL hizmet merkeziyle bağlantı kurun. DHL'in tüm ürün ve hizmetleri her ülkede bulunmayabilir.

Bilgi İfşası

Bu web sayfalarını ziyaret edenlerin verdiği bütün bilgiler gizli kabul edilir ve hizmetlerin kapsamının şartı haricinde DHL tarafından hiçbir üçüncü kişi veya tarafa ifşa edilmez.

Gizlilik Bildirimi

DHL web sitelerimizin kullanıcılarının gizliliğini korumaya sıkı sıkıya bağlıdır. Sizin hakkınızda topladığımız herhangi bir bilgi sadece size sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek ve web sitemizin içeriğini ve hizmetlerini daha kolay kullanımlı ve size daha uygun hale getirmek için kullanılır. Bu bilgiyi, sizin izninizle, web sitemizin güncellemelerinden sizi haberdar etmek için veya diğer pazarlama bilgileriyle sizinle iletişim kurmak için kullanabiliriz. DHL web sitelerinden elde edilen hiçbir bilgiyi hiçbir teşkilatla asla paylaşmamıştır ve gelecekte de bunu yapmayacaktır. Bu sitede elde edilen bilgiyi DHL ve iştirakları hariç başka taraf veya taraflara da satmayacağız.

DHL web sitelerinin bazı alanları erişim için kayıt ve şifre gerektirmektedir. Bu alanların kullanıcılarından elde edilen bilgiler aynı zamanda DHL’in pazarlama amaçlarıyla kullanılabilir. İlgili kanuna göre DHL kişisel bilgilere erişim ve düzeltme hakkını sağlar.

DHL önceden bildirerek veya bildirmeden gizlilik politikasını herhangi bir zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Lütfen değişikliklerden haberdar olmak için sayfayı sık sık kontrol edin. DHL.com’u veya DHL.com.tr'yi kullanarak bu Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.
Çevrim içi gizlilik hakkınızı korumak için DHL'in çabalarının bir parçası olarak, şimdi size daha faydalı detaylı bir Veri Koruma Bildirimi oluşturduk.

Lütfen dikkat edin: Bu içerik sadece İngilizce dilinde bulunmaktadır.
Bu yeni bildirim onun hakkında daha ayrıntılı bilgi verir:
  • DHL çevrim içi kişisel bilgilerinizi nasıl kullanır ve saklar.
  • DHL Web siteleri üzerinden ayarladığımız çerezler.
  • Çerezleri nasıl yönetir ve kaldırırsınız
Bu bildirimi, kişisel verilerinizin güvenliği ve gizlilik hakkı konusunda kendinizi güvenli hissetmeniz için geliştirdik.

Daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen buraya bakın: