Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Hilenin Farkında Olma ve Önleme

Uluslararası nakliye alanında lider olan ve tüm dünya çapında tanınan DHL, müşterilerimizi ve onların hassas bilgilerini korumayı ciddiye alıyor. DHL markasını kullanarak hileli davranan kötü niyetli tarafların varlığından haberdar olmanızı istiyoruz.

DHL Markasının Sahtekarlık Amaçlı Kullanılması

DHL adı ve markasını, e-posta iletişimleri ve grafikler aracılığı ile izinsiz olarak kullanarak internetten alış veriş yapanları dolandırmak için çeşitli girişimlerde bulunuluyor.

Çoğu durumda, iletişimler tüketici mallarının internet üzerinden satışı ile ilgili oluyor. Bu satışlarda ödeme mallar teslim edilmeden önce yapılıyor.

Lütfen DHL’in bu şekilde ödeme talep etmediğini bilin. DHL sadece resmi DHL ile bağlantılı nakliye ücretleri için para alır.

Bu güvenlik uyarısı alıcının nakliye, gümrük, KDV veya benzeri ücretleri ödeme yükümlülüğünü etkilemez. Bu ücretler teslimat esnasında ödenecektir.

DHL, sahtekarlık amaçlı faaliyetlerin sonucu ödenen ücretlerden veya yapılan ödemelerden sorumluluk kabul etmez.

Lütfen dikkat; eğer DHL tarafından paketin teslim edilmesi için ekteki dosyayı açmanızı talep eden bir e-posta alırsanız o postanın dolandırıcılık amaçlı olduğunu, paketin mevcut olmadığını ve ekteki dosyanın bilgisayar virüsü olabileceğini bilin.

Lütfen ekteki dosyayı açmayın. Bu tür e-postalar ve ekindeki dosya DHL tarafından gönderilmiyor.

Eğer DHL markasını kullanan web sitesinden kuşku duyuyorsanız, lütfen DHL web sitelerine her zaman küresel web sitemiz aracılığı ile erişim sağlayın.

Lütfen, sahtekarlık amaçlı veya şüpheli DHL e-postalarını DHL Müşteri Hizmetleri’ne raporlayın.