Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Deyimler ve Şartlar : DHL Express ile Gönderi Yapma

Express gönderiler için Standart Taşıma Deyim ve Şartlarımız.

DHL EXPRESS TAŞIMA HÜKÜM VE KOŞULLARI (“Hüküm ve Koşullar”)

ÖNEMLİ BİLDİRİM

DHL’den hizmet talep ederken, “Gönderici” olarak sizler kendi adınıza ve Gönderi alıcısı (”Alıcı”) ve Gönderi’yle herhangi bir ilgisi bulunan başka şahıslar adına işbu Hüküm ve Koşullar’ın uygulanıp geçerli olacağını kabul etmektesiniz.
“Gönderi”, tek bir taşıma senedi (“Waybill”) kapsamında teslimata çıkan ve havayolu, karayolu veya sair taşıma yöntemleri de dâhil olmak üzere DHL’in seçeceği herhangi bir şekilde taşınabilen tüm belge, paket ve kolileri ifade eder. Bir “Waybill”, DHL’in veya Gönderici’nin otomatik sistemleri tarafından hazırlanan ve Gönderi’nin bilgilerini gösteren bir belgeyi veya etiket, barkod, irsaliye veya mal gönderme belgesini veya bunun elektronik versiyonunu ifade eder. Her bir Gönderi, burada düzenlenen şekilde, sınırlı sorumlu bir esas üzerinden taşınmaktadır. Gönderici’nin daha geniş kapsamlı korumaya ihtiyaç duyması halinde, ek bedel karşılığında sigorta yaptırılabilir (Daha ayrıntılı bilgi için lütfen ilerleyen paragrafları okuyunuz). “DHL”, DHL Express Network’ün herhangi bir üyesini ifade eder.

Mart 6, 2020

GÖNDERİM ÜCRETİ İADESİ DEYİMLER VE ŞARTLARI

ÖNEMLİ BİLDİRİM

DHL, aşağıdaki kısıtlamalara tabi olarak ve müşterinin talep etmesi halindeDHL’in bildirdiği teslim süresinden daha sonra teslim edilmiş olan DHL EXPRESS gönderisi için müşteri tarafından ödenmiş olan Premium’u müşteriye iade edecek veya müşteri için alacak kaydecektir.

Temmuz 1, 2017 tarihinden itibaren geçerlidir