Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Yeşil çözümler

Videos
false false

GoGreen Programı

Close

GoGreen Programı

GoGreen Programı

/content/dam/Local_Images/g0/New_aboutus/green_solution/GreenSolutions/204x99_video_image/video_gogreen_204x99.jpg /jcr:content/renditions/cq5dam.thumbnail.140.100.png /jcr:content/renditions/cq5dam.thumbnail.140.100.png
Links Info

İklim Korumada Kilometre Taşları

2001: Deutsche Post DHL Group, çevre sorunlarının artan önemini yansıtmak için bir çevre koruma ekibi kuruyor.
2002: DHL İsveç “Grøna Ton” (Yeşil Tonaj), yenilenebilir yakıtlar geliştirmek için bizim ilk 'yeşil' katma değer taşıma hizmetini başlatıyor.
2005: DHL Paket Almanya „yeşil paket“ paketler için CO2 nötr bir nakliye hizmeti piyasaya sürüyor.
2006: DHL Express bir çok Avrupa ülkelerinde CO2 nötr nakliye hizmetleri sunuyor.
2007: Almanya’da CO2 nötr bir nakliye hizmeti özel ve ticari müşteriler için piyasaya sürülüyor.
2008: DPDHL ilk lojistik sunucu olarak GOGREEN programı ile CO2 emisyonlarını 2020 yılına kadar yüzde 30 düşürmeyi taahhüt ediyor.
2008: DHL tedarik zinciri İngiltere'nin ilk CO2 nötr deposunda bir toprak kaynaklı ısı pompası ve yeni elektrikli aydınlatma kurduruyor.
2009: Deutsche Post DHL Group 700 milyonun üzerinde GOGREEN ürünleri taşıyor ve bununla 38.600 ton CO2 iklim koruma projeleri aracılığıyla dengeliyor.
2010: GOGREEN gönderilerinin sayısı yıllık 1,7 milyar tırmanıyor.
2010: GOGREEN hizmeti de artık dünya çapında DHLGlobal Forwarding tarafından müşterilere sunuluyor.
2010: DHL Freight bazı bölgelerde CO2 raporları sunuyor. Müşteriler bu raporlara dayanarak kendi emisyonlarını dengeleyebiliyorlar.
2011: DHL Global Forwarding, yükü tanıtan karbon Dashboard, müşterilerin CO2 emisyonlarını göstermek için bir çevrimiçi raporlama aracı tanıtıyor.
2011: DHL Paket Almanya artık özel müşterilerin tüm paketlerini CO2 nötr ek ücret ödemeden taşıyor.
2011: Emisyon sertifikaları elde etmek için, Deutsche Post DHL Group Lesotho‘da kendi iklim koruma projesini başlatıyor.
2012: CO2 nötr nakliye hizmetleri şu anda dünya çapında yaklaşık 60 ülkede DHL Express müşterilerine sunuluyor.
2012: DHL Express dışarıdan kontrol edilen raporlama hizmetleri başlatıyor: Müşteriler artık gönderilerin CO2 çıkışını izleyebilirler.
Optimize taşıma yolları, alternatif taşıtlar, enerji etkin depolar: Malların taşınması ve saklanması sırasında zararlı CO2 salınımlarını ve çevre üzerindeki başka etkileri azaltmanın birçok yolu var.

Müşterilerimizle el ele verip bu potansiyelden yararlanmak istiyoruz. DHL'de buna verdiğimiz ad GOGREEN. Bize göre, çevreyi korumakla iş alanında başarı yalnız bağdaşabilir değil, birbirlerine yakından bağlı.

GOGREEN Ürünleri ve Hizmetleri

Uzmanlığımız ve küresel düzeyde faaliyet göstermemiz müşterilerimize çok çeşitli yeşil ürün ve hizmetler sunmamızı mümkün kılıyor. Ayrıntılı Karbon RaporlarıExternal Link / New Window* vererek gaz salınımı açısından nerede durduklarını gösteriyoruz Lojistik alanında çevreyi en çok CO2 salınımlarının etkilemesine rağmen, metan ve nitrojen oksit gibi başka sera gazları (SG) hakkında da rapor veriyoruz. Ve uluslararası düzeyde tanınan, sektörler arası "Sera Gazı Ürün Yaşam Döngüsü Muhasebe ve Raporlama" standardına uygun olarak, yakıt ve enerji üretimi sırasında gerçekleşen kullanım öncesi salınımları da dikkate alıyoruz.
Yeşil OptimizasyonExternal Link / New Window* hizmetimizde, iyileşme alanlarını saptamak ve sera gazı salınımlarını azaltma yolları bulmak için müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Müşterilerimizin bütün lojistik zincirini inceliyor ve taşıma yollarıyla türlerini optimize etmek için onlarla birlikte çalışıyoruz. Ayrıca çevre performanslarını genel olarak nasıl iyileştirebilecekleri konusunda öneriler sunuyoruz.
Ve kaçınılmaz olarak gerçekleşen salınımları telafi etmek için de İklime EtkisizExternal Link / New Window* hizmetler sunuyoruz. Gönüllü salınım takas sistemine katılıyor ve seçilmiş projelerden karbon puanı satın alarak salınımı düşürüyor ve yerel toplumlara yardımcı oluyoruz. Ocak 2014'ten beri yalnız CO2'i değil metan ve nitrojen oksit gibi başka sera gazlarını da telafi ettiğimizden GOGREEN artık karbon etkisiz olmaktan iklim etkisiz olmaya geçmiş durumda. Yeni SG Ürün Protokolüne uygun olarak, yakıt ve enerji üretimi ve taşıması sırasında gerçekleşen kullanım öncesi salınımları da dikkate alıyoruz.

* Lütfen dikkat: bu linkler yalnız İngilizce olarak sunulan küresel sitemize bağlantı sağlar.