Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Tehlikeli Maddelerin Taşınması için Rehber

DHL Express onaylanmış Tehlikeli Maddeleri taşımada oldukça deneyim sahibidir. Gönderilerinizin tam uygunluğundan emin olmak için kurallar ve koşullar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tehlikeli Maddelerin Taşınması

DHL, Tehlikeli Maddelerin taşımacılığı yapan taşımacılık ve lojistik sektöründe lider bir şirkettir. DHL Express aşağıda belirtilen yönetmelikleri uygulamaktadır:
  • Hava taşımacılığında IATA ile, ICAO Yönetmelikleri kapsamında her türlü hava yolu şirketi ile bütün ülkelere hava taşımacılığı yapabilme imkan ve kabiliyetine sahiptir.
  • Kara taşımacılığında kendi yasal mevzuatlarına ADR Konvansiyonunu ve Avrupa’da ilave olarak Tehlikeli Maddelerin Taşınması (Tehlikeli Mallar Güvenlik Danışmanı) ile ilgili AB Direktiflerini uyarlamış bütün ülkelere kara yolu ile taşımacılık yapma imkan ve kabiliyetine sahiptir.
  • Göndericiler tehlikeli madde gönderilerinin hava veya kara yoluyla varış noktasına taşınacak olmasından ve gönderileri buna gore hazırlamış olduklarını onaylamakla sorumludurlar.
Eğer size hangi yönetmeliklerin uygulanacağından emin değilseniz, lütfen Müşteri Hizmetleri ile bağlantıya geçiniz ve Tehlikeli Maddeler Danışmanı ile konuşmak istediğinizi belirtiniz.